Haber Yeni TOGG Modellerinin İsimleri ve Üretim Takvimleri Açıklandı

[IF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Otomobil Haberleri kategorisinde Melodi tarafından oluşturulan Yeni TOGG Modellerinin İsimleri ve Üretim Takvimleri Açıklandı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 57 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Otomobil Haberleri
Konu Başlığı Yeni TOGG Modellerinin İsimleri ve Üretim Takvimleri Açıklandı
Konbuyu başlatan Melodi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Melodi

Melodi

www.ircforumlari.gen.tr
Özel Üye

İtibar:

TOGG'dan Heyecanlandıran Açıklama: Yeni Elektrikli Modellerin İsimleri ve Üretim Takvimleri Resmen Duyuruldu

Yeni TOGG Modellerinin İsimleri ve Üretim Takvimleri Açıklandı!

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), yeni modellerinin isimlerini ve üretim takvimini paylaştı. İlk model T10X'in ardından gelecek dönemde piyasaya sürülmesi planlanan araçlar ve isimleri hakkında önemli bilgiler ortaya çıktı.

Gelecek Dönemde Üretime Girecek Yeni TOGG Modelleri

TOGG, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla yeni modeli T10X'in isimlendirme mantığını ve gelecek dönemde tanıtılması beklenen yeni modellerinin isimlerini duyurdu. Öncelikle üretim takvimine ve gelecek araçlara göz atalım:

TOGG Üretim Takvimi

ModelAraç TipiTanıtım TarihiTürkiye Çıkış TarihiAvrupa Çıkış TarihiMotor
TOGG SUV (T10X)C-segment SUV27.12.201916.03.20232024 3. çeyrekElektrikli
TOGG SedanC-segment Sedan27.12.20192025 1-2. çeyrek-Elektrikli
TOGG XCoupeC-segment XCoupe29.10.20222026 sonrası-Elektrikli
TOGG Kompakt SUVB-segment SUVBekleniyor2030'a kadar-Elektrikli
TOGG MPV-Bekleniyor2030'a kadar-Elektrikli
Tablodan da görüleceği üzere, T10X dahil toplamda 5 modelin önümüzdeki dönemde üretim hattına alınması ve önce Türkiye'de, ardından Avrupa başta olmak üzere global pazarda satılması planlanıyor.
post_1678881995_57050398414737.png

Yeni TOGG Modellerinin İsimlendirme Mantığı

TOGG tarafından paylaşılan görselde, T10X isminin T harfinin Türkiye ve TOGG'dan geldiği, 10'un C segmentini temsil ettiği ve X'in SUV'a karşılık geldiği belirtiliyor. B segment ve diğer kasa tipleri için de bilgiler mevcut.
Yeni TOGG Model İsimleri
  • TOGG SUV: T10X
  • TOGG Sedan: T10S
  • TOGG Coupe: T8CX
  • TOGG Kompakt SUV: T8X
  • TOGG MPV: T8V veya T10V
Siz yeni TOGG modellerinin isimleri ve üretim takvimleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Üst Alt