Bilgisayar Windows 12'nin sistem gereksinimleri belirleniyor: En az 8 GB RAM gerekebilir

[IF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İşletim Sistemleri kategorisinde X tarafından oluşturulan Windows 12'nin sistem gereksinimleri belirleniyor: En az 8 GB RAM gerekebilir başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 31 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İşletim Sistemleri
Konu Başlığı Windows 12'nin sistem gereksinimleri belirleniyor: En az 8 GB RAM gerekebilir
Konbuyu başlatan X
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan X

X

IF Teknik Sorumlu
IF - TeknikAdmin

İtibar:

Çoğu kullanıcı henüz Windows 11'e geçmemişken, son zamanlarda Windows 12'nin adını daha sık duymaya başladık. Şimdi de Windows 12'nin sistem gereksinimleri açıklandı.

Windows 12'nin sistem gereksinimleri belirleniyor: En az 8 GB RAM gerekebilir!

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 12'nin adı daha henüz anılmaya başlamışken, sistem gereksinimleri de merakla bekleniyordu. Son olarak yapılan açıklamalara göre, Windows 12'nin minimum 8 GB RAM gerektirebileceği belirtiliyor.

Windows 11'in henüz kullanıcıların çoğunluğu tarafından benimsenmemesi rağmen, Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 12'ye doğru ilerlediği konuşuluyor. Üst düzey yönetici Panos Panay, yeni nesil Windows 11 ve Windows 12'nin bulut destekli ve yapay zeka odaklı deneyimlerin bir karışımı olacağını, Microsoft'un bu yönde yavaş yavaş ilerleme kaydettiğini açıkladı. Güvenlik açısından da şirket, MSDT gibi eski bileşenlerin yanı sıra geçmişte istismar edilen VBScript'i de ortadan kaldırıyor.

post_1679933176_14061626335335.png

Windows 12 Sistem Gereksinimleri​

Windows 12'nin sistem gereksinimleri ise şekillenmeye başladı. Windows 11 ile katı sistem gereksinimlerini şart koşan Microsoft, Windows 12 için de benzer bir yaklaşım sergiliyor. Son söylentilere göre, Windows 12'de TPM 2.0 gereksinimi şart koşulacak. Bunun yanında, Pluton yardımcı işlemcisi için henüz erken olduğu düşünülerek, Windows 12'de bu gereksinim zorunlu olmayacak.

Öte yandan, bellek tarafında önemli bir değişiklik bekleniyor. Windows 12'de RAM gereksiniminin 8 GB'a yükselebileceği söyleniyor. Minimum 64 GB depolama alanı da yine değişmeden kalacak olan gereksinimler arasında yer alacak.

Microsoft, üç yıllık sürüm döngüsüne geri döndüğü için Windows 12'nin muhtemelen 2024'ün ikinci yarısında duyurulabileceği düşünülüyor. Ancak, şirketin henüz resmi gereksinimleri açıklamadığı ve ilerleyen dönemlerde değişiklik olabileceği unutulmamalıdır.

Üst Alt