Bilgisayar Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek

[IF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Windows 11 kategorisinde X tarafından oluşturulan Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 21 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Windows 11
Konu Başlığı Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek
Konbuyu başlatan X
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan X

X

IF Teknik Sorumlu
IF - TeknikAdmin

İtibar:

Microsoft, Windows 11 için bilgisayarı yeniden başlatma ihtiyacını ortadan kaldıran yeni bir güncelleme yöntemini deniyor.

Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

Microsoft'un yeni güncelleme yöntemi "hot patching", Windows 11 kullanıcılarına bilgisayarlarını yeniden başlatmaya gerek kalmadan güncelleme yapma imkanı sunuyor. Bu yenilik, daha önce Windows Server ve Xbox
https://blog.r10.net/nedir/xbox
platformlarında kullanılmış olup, artık Windows 11'in en güncel sürümünde de kullanıcılara sunulacak. Bu teknoloji, özellikle aylık güvenlik yamalarında devreye girecek ve kullanıcı deneyimini önemli ölçüde iyileştirecek.

Windows 11'in Güncelleme Sürecinde Devrimsel Yenilik

Microsoft, Windows 11 işletim sisteminin güncellenme metodolojisinde önemli bir yeniliğe imza atıyor. Şirket, "hot patching" olarak adlandırılan ve bilgisayarın yeniden başlatılmasını gerektirmeyen bir güncelleme yöntemini test ediyor. Bu yöntem, kullanıcıların işletim sistemini kesintisiz bir şekilde güncellemesine olanak tanıyacak. Daha önceden Windows Server ve Xbox platformlarında kullanılan bu teknik, şimdi Windows 11'in en güncel sürümünde yer alıyor. Bu gelişme, özellikle aylık güvenlik yamalarında kullanılarak, kullanıcıların sistemi kesintiye uğratmadan güvenlik güncellemelerini uygulamasına imkan verecek.

Hot patching özelliği, Microsoft'un Windows 11 işletim sistemi için planladığı büyük güncellemelerden biri. Bu özellik, ilk olarak x86 ve x64 mimarisine sahip bilgisayarlar için 2024 sonbaharında planlanan Windows 11 24H2 güncellemesi ile kullanıma sunulacak. ARM64 cihazlarının ise bu özelliği 2025 yılında alması bekleniyor. Microsoft, bu yeniliğin tüm Windows 11 kullanıcılarına mı yoksa sadece işletim sisteminin ticari sürümlerinde mi kullanılacağı konusunda henüz bir açıklama yapmadı. Ancak bu özellikle birlikte kullanıcılar, güncellemeleri daha hızlı ve kesintisiz bir şekilde yapabilecek. Böylece işletim sistemi üzerinde çalışmalarına ara vermek zorunda kalmayacaklar.

post_1708857890_2067992262266.jpg

Windows 11'de hot patching özelliği nedir?

Hot patching, Windows 11 işletim sisteminde, bilgisayarı yeniden başlatmadan güncelleme yapılmasını sağlayan bir tekniktir. Bu yöntem, özellikle aylık güvenlik güncellemelerinde kullanılarak, kullanıcıların kesintisiz bir deneyim yaşamasına olanak tanır.

Bu yeni güncelleme yöntemi hangi cihazlarda kullanılacak?

Hot patching özelliği, ilk olarak x86 ve x64 işlemci mimarisine sahip bilgisayarlar için 2024 sonbaharında yayınlanacak Windows 11 24H2 sürümüyle kullanıma sunulacak. ARM64 cihazları için ise bu özellik 2025 yılında sunulacak.

Tüm Windows 11 kullanıcıları hot patching özelliğinden faydalanabilecek mi?

Microsoft, hot patching özelliğinin tüm Windows 11 kullanıcılarına mı yoksa işletim sisteminin ticari sürümlerinde mi kullanılacağı konusunda net bir bilgi vermemiştir. Ancak bu özelliğin kullanıma sunulması, geniş bir kullanıcı kitlesinin güncellemeleri daha rahat ve kesintisiz bir şekilde yapabilmesini sağlayacak.

Hot patching özelliğinin kullanıcı deneyimine etkileri neler olacak?

Hot patching özelliği, kullanıcıların işletim sistemlerini yeniden başlatma gereksinimi olmadan güncelleyebilmelerini sağlayarak zaman tasarrufu ve kesintisiz bir çalışma deneyimi sunacak. Bu, özellikle iş veya eğitim gibi kesintiye uğraması istenmeyen durumlar için büyük bir avantaj sağlayacak.

Bu özelliğin güvenlik yamaları dışında kullanımı olacak mı?

Şu anda Microsoft, hot patching özelliğinin ağırlıklı olarak aylık güvenlik güncellemeleri için kullanılacağını belirtmiştir. Ancak, bu teknolojinin gelecekte diğer tür güncellemeler için de genişletilip genişletilmeyeceği konusunda net bir bilgi bulunmamaktadır.

Üst Alt