Yemek Tarifi Toskana Salata

[IF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Salata ve Garnitürler kategorisinde Melodi tarafından oluşturulan Toskana Salata başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 93 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Salata ve Garnitürler
Konu Başlığı Toskana Salata
Konbuyu başlatan Melodi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Melodi

Melodi

www.ircforumlari.gen.tr
Özel Üye

İtibar:

imageMissing Alt Text

Toskana Salata Tarifi​

Bazen her zaman yaptığımız lezzetlerden sıkılabiliyor ve damak tadımızı zenginleştirecek yeni lezzetlerin peşine düşüyoruz. Dünya mutfağının farklı lezzetlerini denemek istediğimizde Toskana salatası karşımıza çıkıyor. Leziz yeşillikleri ve doyurucu lezzetiyle toskana salatası, sofralarımızın yeni favorisi olmaya aday. Toskana salatası yapılışı için tarifimizin devamındaki adımları takip edebiliriz.

Hazırlanışı:
Adım 1
Marulumuzu yaprak yaprak ayırdıktan sonra güzelce yıkıyoruz. Bir tabak içerisine elimizle parçalayarak koyuyoruz.

Adım 2
Yeşil soğanımızı yıkayıp ayıkladıktan sonra 1-2 santim boyunda küçük şekilde doğruyoruz.

Adım 3
Maydanozumuzu yıkayıp ayıklıyoruz ve iri şekilde doğruyoruz.

Adım 4
Tüm yeşillikleri karıştırıyoruz. Ardından kuru peksimetimizi derin bir kap içerisinde 4 bardak suyla birlikte ıslatıyoruz.

Adım 5
Ekmekleri avucumuzda sıkıyoruz ve suyunu sızdırıyoruz. Salata tabağına aldığımız yeşilliklerin üzerinde ekmekleri gezdiriyoruz.

Adım 6
Başka bir kase içerisine zeytinyağı, balzamik sirke ve limon suyunu tuzla birlikte koyup karıştırıyoruz ve çırpıyoruz.

Adım 7
Sosumuzu ekmeklerin üzerinde gezdirdikten sonra zeytinlerle süsleyip sunumu yapabiliriz. Toskana salatası tarifi hazır.​

Üst Alt