Yemek Tarifi Soğanlı Nohut Salata

[IF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Salata ve Garnitürler kategorisinde Melodi tarafından oluşturulan Soğanlı Nohut Salata başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 58 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Salata ve Garnitürler
Konu Başlığı Soğanlı Nohut Salata
Konbuyu başlatan Melodi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Melodi

Melodi

www.ircforumlari.gen.tr
Özel Üye

İtibar:

imageMissing Alt Text

Soğanlı Nohut Salata Tarifi​

Çeşitli salatalar mevsim yeşillikleri ile bir araya geldiğinde sofralarımıza renkli tatlar katar. Nohut, domates ve leziz yeşillikler ile sofralarımızı süsleyebileceğimiz soğanlı nohut salatası, besleyiciliğiyle de günün her saatinde tüketebileceğimiz doyurucu bir lezzet. İçerdiği vitaminler ile günlük vitamin ihtiyacınızı karşılamaya destek olan nohut salatası tarifi için yazımızın devamını okuyabiliriz.

Hazırlanışı:
Adım 1
Soğanlarımızı yıkayıp temizledikten sonra piyazlık şekilde doğrayalım ve bir kaba koyalım.

Adım 2
Nohutlarımızı haşlayalım. Haşlanan nohutlarımızı da kaba ekleyelim.

Adım 3
Yıkayıp temizlediğimiz ve ince ince doğradığımız maydanozları da kabımıza koyalım.

Adım 4
Domateslerimizi küp şeklinde doğrayalım ve kap içerisine ekleyelim.

Adım 5
Tuz ve sumağı ekleyelim.

Adım 6
Zeytinyağı, balzamik sirke, limon suyu ve nar ekşisini ekledikten sonra güzelce karıştıralım.

Adım 7
Salatamızı iyice karıştırdıktan sonra istediğimiz süslemeleri yaparak servis tabaklarına koyalım. Nohut salatası hazır, afiyet olsun.​

Üst Alt