Güncel Android 14 Güncellemesi için İlk Adım: Eski Uygulamalar Yüklenemeyecek

[IF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Android kategorisinde Melodi tarafından oluşturulan Android 14 Güncellemesi için İlk Adım: Eski Uygulamalar Yüklenemeyecek başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 108 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Android
Konu Başlığı Android 14 Güncellemesi için İlk Adım: Eski Uygulamalar Yüklenemeyecek
Konbuyu başlatan Melodi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Melodi

Melodi

www.ircforumlari.gen.tr
Özel Üye

İtibar:

Google tarafından geliştirilen Android 14 güncellemesi nihayet çıktı. Henüz geliştirici sürümünde olan güncellemede pek çok yenilik bizlerle buluşuyor.

Android 14 Güncellemesi için İlk Adım: Eski Uygulamalar Yüklenemeyecek!

Google, geçtiğimiz yılın sonuna doğru Android 13 güncellemesini yayınlamıştı. Bu güncellemede özellikle kişiselleştirmelere ağırlık verilmişti. Bu güncellemenin ardından şimdi de Android 14 ile karşı karşıyayız. Henüz geliştirici sürümü yayınlanan işletim sistemi, daha yolun başında görünüyor. Yeni sürümde özellikle güvenlik ve verimlilik ön plana çıkıyor.

Android 14 güncellemesi geliştiriciler için duyuruldu​

Android 14 ile beraber dikkat çeken yeniliklerden birisi batarya optimizasyonu. Yeni sürümde batarya tüketiminin azalması için verimliliğin artacağı söyleniyor. Yani kullanıcılar, uygulamaları kullandıklarında eskisinden daha az batarya tüketimiyle karşılaşacak. Google, enerji verimliliğini arttırmak adına bazı çalışmalar gerçekleştiriyor.
Yeni güncelleme ile beraber dikkat çeken bir diğer detay ise Android 14 logosu. Henüz ismi hakkında net bir bilgi olmayan sürümün logosunda uzay teması kullanılıyor. Çevresinde turuncu arkaplan ve beyaz yazı rengine yer veriliyor. Android 14 yazılı bu çerçevenin içinde uzay görünümü mevcut. İçinde ise roket ve roketi ilerleten ateş görünmekte. Ayrıca logoda yıldızlara da yer verilmiş durumda.
post_1676452366_14712008996803.jpg

Android 14 güncellemesi ile beraber tabletler ve katlanabilir ürünler hedef alınıyor. Son yıllarda katlanabilir telefonların kullanımında bir artış meydana geldi. Yaşanan bu artış ile birlikte bu tür cihazlar, daha çok öne çıkıyor. Google, bunu fırsat bilerek katlanabilir cihazların daha stabil çalışmasını sağlayacak. Bunun için çeşitli araçlara ve yeni geliştirici kütüphanelerine yer verilecek. Yani geliştiriciler, katlanabilir ekranlar için rahatlıkla uygulama geliştirebilecek. Katlanabilir ekranların yanı sıra tabletlere de ağırlık verileceği söyleniyor.
Andr

Üst Alt