Yemek Tarifi Yoğurtlu Şalgam Salata

[IF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Salata ve Garnitürler kategorisinde Melodi tarafından oluşturulan Yoğurtlu Şalgam Salata başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 49 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Salata ve Garnitürler
Konu Başlığı Yoğurtlu Şalgam Salata
Konbuyu başlatan Melodi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Melodi

Melodi

www.ircforumlari.gen.tr
Özel Üye

İtibar:

imageMissing Alt Text

Yoğurtlu Şalgam Salata Tarifi​

Şalgam bir kış sebzesi olarak bilinse de yılın her döneminde tükettiğimiz bir lezzet. Vitamin açısından oldukça zengin olmasının yanında görünümü ve tadıyla da hepimizin gözdesi. Şalgam salatası yoğurtlu yapıldığında ise ortaya enfes bir lezzet çıkıyor ve sofralarımızı renklendiriyor. Yoğurtlu şalgam salatası yapılışı için yazımızın devamındaki adımları izleyebiliriz, afiyet olsun.

Hazırlanışı:
Adım 1
Önce şalgamlarımızın kabuklarını soyalım, ardından güzelce rendeleyelim.

Adım 2
Şalgamlarımızı tavaya alalım.

Adım 3
Zeytinyağını ve rendelenmiş sarımsağımızı da tavaya alalım ve hepsini sote edelim. Soğuması için bir kaba aktaralım ve kenarda bekletelim.

Adım 4
Cevizlerimizin bir kısmını bütün halinde bırakalım bir kısmını da ince ince kıyalım.

Adım 5
Dereotumuzu ve kornişon turşumuzu ideal bir boyutta güzelce doğrayalım.

Adım 6
Karıştırma kabı içerisine sotemizi, kornişon turşumuzu, dereotunu, cevizi, tuzu, mayonezi ve yoğurdu koyalım ardından iyice harmanlayarak karıştıralım.

Adım 7
Salata karışımımızı servis tabağımıza koyalım ve dilediğimiz şekilde sunumunu yapalım. Yoğurtlu şalgam salatası hazır.​

Üst Alt