Bilgisayar Windows 11'de WiFi 7 Desteğini Test Ediyor

[IF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Windows 11 kategorisinde X tarafından oluşturulan Windows 11'de WiFi 7 Desteğini Test Ediyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 24 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Windows 11
Konu Başlığı Windows 11'de WiFi 7 Desteğini Test Ediyor
Konbuyu başlatan X
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan X

X

IF Teknik Sorumlu
IF - TeknikAdmin

İtibar:

Çoğu dizüstü bilgisayar ve masaüstü bilgisayar Wi-Fi 7 sertifikasına sahip olmasına rağmen, Microsoft'un güncel işletim sistemi Windows 11, Wi-Fi 7 uyumlu donanımlara destek vermiyordu. Ancak en yeni ön izleme güncellemesi ile bu donanımlar için destek sağlandığı açıklandı.

Microsoft’dan Dev Adım: Windows 11'de WiFi 7 Desteğini Test Ediyor!

Microsoft, Windows 11 işletim sisteminin en yeni ön izleme sürümünde WiFi 7 teknolojisini destekleyeceğini açıkladı. Bu yenilik, 2024'ün sonlarına doğru kullanıcılara sunulacak Windows 11 24H2 güncellemesi ile herkese ulaşacak. IEEE 802.11be olarak da tanımlanan WiFi 7, önceki sürümlere kıyasla katbekat hız artışı, gelişmiş verimlilik, daha iyi gecikme süreleri, üstün güvenlik ve enerji tasarrufu sunuyor.

Microsoft, İleri Teknolojiyi Kucaklıyor: Windows 11'de WiFi 7 Dönemi

Microsoft, teknoloji dünyasında önemli bir adım atarak, Windows 11 işletim sisteminin en yeni ön izleme sürümü olan Insider Preview Build 26063'te WiFi 7 donanım desteğini başlattığını duyurdu. Bu gelişme, kullanıcılara 2024'ün sonlarına doğru gerçekleştirilecek olan Windows 11'in bir sonraki büyük güncellemesi Windows 11 24H2 ile sunulacak. WiFi 7, yani IEEE 802.11be olarak bilinen son teknoloji, WiFi 6E'ye göre dört kata kadar daha yüksek hızlar ve gelişmiş verimlilik sunarak, kullanıcı deneyimini önemli ölçüde iyileştirecek.

WiFi 7'nin Getirdiği Yenilikler Neler?

WiFi 7, mevcut WiFi 6E teknolojisine göre önemli gelişmeler sunuyor. Multi gigabit hızlarıyla, kullanıcıların internet üzerinden oyun oynaması, görüntülü aramalar yapması ve yüksek hızda veri transferi gerçekleştirmesi artık çok daha verimli ve hızlı olacak. Bu teknoloji, özellikle daha düşük gecikme süreleri sayesinde, oyun ve video konferanslarında daha akıcı bir deneyim sunuyor. Güvenlik ve enerji verimliliği açısından da önemli iyileştirmeler getiren WiFi 7, geleceğin internet teknolojisini bugünden kullanıcılara sunma vaadiyle dikkat çekiyor.

Windows 11'in bir sonraki büyük güncellemesi olan 24H2, sadece WiFi 7 desteği ile sınırlı kalmayıp, Intel Ultra ve Qualcomm Snapdragon X Elite çiplerindeki yeni nesil NPU'larla entegre edilecek yapay zeka özellikleri, platform iyileştirmeleri ve bir dizi yenilikle geliyor. Bu güncelleme, işletim sisteminin performansını, güvenliğini ve kullanıcı deneyimini genel anlamda iyileştirmeyi hedefliyor.

post_1708864647_10998716793303.jpg

Windows 11 24H2 güncellemesi ne zaman kullanıma sunulacak?

Windows 11 24H2 güncellemesi, 2024'ün sonlarına doğru kullanıma sunulması planlanıyor. Bu güncelleme ile birlikte, Windows 11 işletim sistemi WiFi 7 desteği başta olmak üzere birçok yeni özellik ve iyileştirme getirecek.

WiFi 7 teknolojisi ne gibi avantajlar sunuyor?

WiFi 7 teknolojisi, önceki sürümlere göre dört kata kadar daha yüksek hızlar, daha iyi verimlilik, düşük gecikme süreleri, artırılmış güvenlik ve enerji tasarrufu gibi birçok avantaj sunuyor. Bu, özellikle internet üzerinden oyun oynayanlar ve video konferanslar yapanlar için önemli bir gelişme.

Windows 11 24H2 güncellemesiyle hangi yeni özellikler geliyor?

Windows 11 24H2 güncellemesi, WiFi 7 desteğinin yanı sıra, yeni yapay zeka özellikleri, platform geliştirmeleri ve çeşitli performans iyileştirmeleri gibi yenilikleri içeriyor. Bu güncelleme, işletim sisteminin daha akıcı, güvenli ve kullanıcı dostu hale gelmesini sağlayacak.

WiFi 7 desteği tüm Windows 11 kullanıcıları için mi geçerli olacak?

WiFi 7 desteği, Windows 11'in 24H2 güncellemesiyle birlikte tüm kullanıcılara sunulacak. Ancak, bu desteğin tam olarak yararlanılabilmesi için kullanıcıların WiFi 7 uyumlu donanımlara sahip olmaları gerekecek.

Üst Alt