Yemek Tarifi Tereyağlı Turunçgilli Fırında Bütün Tavuk

[IF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Et, Tavuk ve Balık kategorisinde Barbie tarafından oluşturulan Tereyağlı Turunçgilli Fırında Bütün Tavuk başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 68 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Et, Tavuk ve Balık
Konu Başlığı Tereyağlı Turunçgilli Fırında Bütün Tavuk
Konbuyu başlatan Barbie
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Barbie

Barbie

www.ircforumlari.gen.tr
Paylaşımcı Üye

İtibar:

imageMissing Alt Text

Tereyağlı Turunçgilli Fırında Bütün Tavuk Tarifi​

Ana yemek olarak tercih edebileceğimiz tereyağlı turunçgilli fırında bütün tavuk, sofralarımıza lezzet katıyor. Sevdiklerimize de ikram edebileceğimiz bu lezzet, enfes tadı ile öne çıkıyor. Damağımızda hoş bir lezzet bırakmak için onu deneyebiliriz. Kolay ve pratik bir şekilde hazırlanan tarif için aşağıdaki adımları takip edebiliriz.
Hazırlanışı:
Adım 1
Tereyağlı turunçgilli fırında bütün tavuk yapılışı için öncelikle tavuğu suda yıkıyoruz.

Adım 2
Tereyağlı turunçgilli fırında bütün tavuk nasıl yapılır sorusunun cevabı için ikinci aşamada tereyağ, limon, portakal ve mandalina kabuklarını karıştırdıktan sonra tavuğun üzerine ve içine yayıyoruz. Bütün tavuğun içerisine soğan ve sarımsakları yine bütün halinde atabiliriz.

Adım 3
Soğan ve sarımsakları tavuğun iç kısmına yerleştirdikten sonra fırın bağı veya ipi yardımıyla bağlıyoruz.

Adım 4
Damak tadına göre fırın tepsisine patates, havuç, mantar koyabiliriz.

Adım 5
Tereyağlı turunçgilli fırında bütün tavuk malzemeler hazır hale geldikten sonra fırını 150 dereceye ayarlıyoruz ve en az bir saat pişiriyoruz.

Üst Alt