Yemek Tarifi Soya Soslu Makarna

[IF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Baklıyat, Pilav ve Makarnalar kategorisinde Melodi tarafından oluşturulan Soya Soslu Makarna başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 601 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Baklıyat, Pilav ve Makarnalar
Konu Başlığı Soya Soslu Makarna
Konbuyu başlatan Melodi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Melodi

Melodi

www.ircforumlari.gen.tr
Özel Üye

İtibar:

imageMissing Alt Text

Soya Soslu Makarna Tarifi​

Uzak doğudan bir lezzeti sofralarınızda kullanmak için en iyi yemeklerden biri soya soslu makarna. Hem aromatik lezzeti hem de kolay yapımı ile soya soslu makarna tarifi ani misafirler için hızlı ve lezzetli bir çözüm.

İçindekiler:
  • 1 paket spagetti
  • ½ su bardağı soya sosu (200 ml)
  • 1 yemek kaşığı tereyağı (10 gr)
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı (10 gr)
  • 4 tane brokoli
  • 2 tane havuç
  • 6- 7 tane taze fasulye
  • 1 tane soğan

ADIM 1
Spagettinizi kaynayan tuzlu suda 10 – 12 dakika arası haşlayın. Ardından süzüp biraz yağlayın ve kenara alın.

ADIM 2
Makarna haşlanırken soğanları jülyen doğrayın, brokolileri yıkayın ve 2- 3 parçaya bölün. Fasulyeleri ise ortadan ikiye kesin.

ADIM 3
Başka bir tencere içerisinde ilk önce brokoliyi koyun ve 5 dakika haşlayın. Hemen ardından haşlanan sebzeleri hazırladığınız buzlu suyun içerisine atın ve beklemeden çıkarın. Bu sayede sebzeler diriliğini tam kaybetmemiş, vitaminlerini içlerinde saklamış ve daha parlak görünüyor olacaklar. Arkasından fasulye ve havuca da aynı işlemi yapın. Peçete ile kurulayın.

ADIM 4
Bir tavada yağ eritin. Soğanları ve havuçları soteleyin. Ardından fasulye ve brokolileri ekleyerek soteleme işlemine devam edin. Haşlanmış makarnayı tavaya ekleyerek karıştırın. Son olarak soya sosunu ekleyin ve ocaktan alın. Sıcak sıcak servis edin.

Üst Alt