Bilgisayar Microsoft Skandalı: Kullanıcının Windows'u Korsan Yöntemle Etkinleştirildi

[IF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Windows 10 kategorisinde X tarafından oluşturulan Microsoft Skandalı: Kullanıcının Windows'u Korsan Yöntemle Etkinleştirildi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 70 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Windows 10
Konu Başlığı Microsoft Skandalı: Kullanıcının Windows'u Korsan Yöntemle Etkinleştirildi
Konbuyu başlatan X
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan X

X

IF Teknik Sorumlu
IF - TeknikAdmin

İtibar:

Microsoft teknik destek ekibinin, bir kullanıcının satın aldığı Windows 10 işletim sistemini korsan yöntemle etkinleştirdiği ortaya çıktı. İşte bu olayın merak edilen detayları.

Microsoft Skandalı: Kullanıcının Windows'u Korsan Yöntemle Etkinleştirildi

Bir Windows 10 kullanıcısı, satın aldığı işletim sisteminin, Microsoft teknik desteği tarafından korsan yöntem kullanılarak etkinleştirildiğini duyurdu. TCNOco adlı Twitter kullanıcısı, Windows 10 Pro işletim sistemini resmi olarak etkinleştirmek için 200 dolar ödeyerek bir lisans anahtarı satın aldı. Ancak, kullanıcı etkinleştirme işlemini gerçekleştiremedi ve sorunlar yaşadı. Bu durum üzerine Microsoft teknik desteğiyle iletişime geçti ve yaşananlar şaşırtıcıydı.
post_1679134836_92911629404747.png

Microsoft Teknik Destek Ekibinden Korsan Çözüm

Microsoft teknik destek çalışanı, kullanıcının sorununa yasal yollarla yardımcı olamayınca, Windows 10'u etkinleştirmek için korsan yönteme başvurdu. Kullanıcı, teknik destek çalışanının özel bir arayüz aracılığıyla bilgisayarına bağlandığını ve ardından internetten korsan bir komut dosyası çalıştırarak işletim sistemini etkinleştirdiğini ifade etti.

Microsoft için "Crack" Bir Çözüm mü?

Yaşanan bu ilginç olay, internette pek çok tartışmaya sebep oldu. Özellikle yazılım korsanlığına karşı tutumu oldukça sert olan Microsoft şirketinin, bu tür işlemlere ne sıklıkla başvurduğu merak konusu haline geldi. Kullanıcıların güvenini sarsan bu olay, Microsoft'un yazılım korsanlığına karşı duruşuyla ilgili soru işaretlerini beraberinde getirdi.

Microsoft'tan Resmi Açıklama Bekleniyor

Microsoft'tan henüz resmi bir açıklama gelmedi ancak olayın büyümesi ve kullanıcıların tepkilerinin artmasıyla birlikte şirketin bu konuda bir açıklama yapması bekleniyor. Bu olayın, Microsoft'un teknik destek ekibi ve şirketin yazılım korsanlığına karşı politikaları üzerinde nasıl bir etkisi olacağı merakla bekleniyor.
Microsoft teknik destek ekibinin korsan yöntemlerle bir kullanıcının Windows 10 işletim sistemini etkinleştirmesi, şirketin yazılım korsanlığına karşı duruşunu ve kullanıcı güvenini sorgulatan bir skandal olarak tarihe geçiyor. Olayın detaylarının ve Microsoft'tan gelecek resmi açıklamanın takipçisi olacağız.

Üst Alt