Cep Telefonu Huawei 5G Desteğine Kavuşuyor: SMIC ile 5G İş Birliği Yapılıyor

[IF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Huawei kategorisinde X tarafından oluşturulan Huawei 5G Desteğine Kavuşuyor: SMIC ile 5G İş Birliği Yapılıyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 81 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Huawei
Konu Başlığı Huawei 5G Desteğine Kavuşuyor: SMIC ile 5G İş Birliği Yapılıyor
Konbuyu başlatan X
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan X

X

IF Teknik Sorumlu
IF - TeknikAdmin

İtibar:

Huawei, Mate 60 amiral gemisi öncülüğünde 5G teknolojisine adım atıyor. Teknoloji devi Huawei, küresel arenada tekrar etkin bir konumda olmayı hedefliyor. İşte detaylar

Huawei 5G Desteğine Kavuşuyor: SMIC ile 5G İş Birliği Yapılıyor!

ABD'nin getirdiği ambargolar sonucunda Huawei 5G desteği için gerekli modemlere ulaşamaz hale gelmişti. Bu zor dönemde şirket, Qualcomm'un 4G uyumlu yonga setlerine mecbur kalmıştı. Ancak bu yılın sonlarına doğru, Huawei'nin bu zorluğu aşmış olduğunu göreceğiz.

Huawei'nin 5G Teknolojisine Adımı

Birçok kaynak, Huawei'nin Ekim ayında tanıtılacak olan Mate 60 amiral gemisi ile 5G teknolojisini sunacağını belirtti. Ancak bu süreçte firma, teknolojiyi Qualcomm üzerinden değil, yerli Çinli üreticilerin 5G çözümleri ile hayata geçirecek.

post_1691924063_69374236559195.jpg

Çinli üretici SMIC ile Huawei 5G desteği için modem üretiminde iş birliğine gidildiği görülüyor. SMIC, 7nm üretim sürecine başarılı bir şekilde adapte olmuştur. Bu süreç dahilinde Huawei'nin yeni 5G modemlerinin de 7nm üretim süreci ile üretileceği biliniyor.

Mate 60 modeli dışında Huawei'nin pazarda 4 farklı akıllı telefon modeli daha sunacağı ve bu modellerin de 5G desteği ile geleceği belirtiliyor. Bu modellerin detayları ve özellikleri merakla bekleniyor.

Üst Alt